• Zvuk předčící velikost - kapesní Bluetooth reproduktory a sluchátka s neuvěřitelným zvukem a basy!

Skutečná svoboda a mobilita s X-MINI ™ Capsule SPEAKERS ™

Oblíbené multifunkční a Bluetooth reproduktory do kapsy, které ozvučí tvou párty! Vaše oblíbená hudba kdykoliv a kdekoliv!

kolaz produktu

O originálních reproduktorech X-mini™ jste již na těchto stránkách několikráte slyšeli. Naposledy zde byly detailně rozebrány zvukové možnosti nových modelů s keramickým tělem a nyní se podíváme na zajímavé funkce Bluetooth multifunkčních reproduktorů od tohoto Singapurského výrobce a zmíníme se i o jednom zajímavém skutečně multifunkčním mobilním reproduktoru výrobce Wodasound.

Nabídka Bluetooth reproduktorů je na pultech obchodů velmi široká, od levných okolo tisícovky až po dražší za několik tisíc, co je tedy zajímavého na představiteli středního cenového proudu X-mini KAI ? Co za cenu okolo 1699Kč  s DPH získáte ?

 Nákup se slevou 10% na eshop.x-mini.cz – použijte slevový kód W2YKPVV8 pro čtenáře tohoto článku.

X-Mini™ KAI – přenosný Bluetooth reproduktor s mikrofonem a funkcí hands free.

 x-mini kai

Kvalitu zvuku jsme již rozebrali minule, shrňme to tedy jednou větou – na své malé kapesní rozměry hraje překvapivě dobře, hlasitě a věrně, zvukem budete mile překvapeni, obzvláště basy jsou na takto malý repráček velmi slušné, a to díky patentovanému Bass Xpansion systému, kterým disponují všechny reproduktory X-mini™. Dnes bych se chtěli více věnovat funkcím, které při přehrávání hudby nabízí. Není jich totiž málo.

 

Připojení drátem

 X-mini KAI má ze spodu ve svém těle integrovaný krátký audio kablík s 3,5mm audio jackem. Pohotově se s ním tedy připojíte k jakémukoliv přehrávači a během sekundy ohromíte vaše posluchače. Díky integrované kvalitní Li-ion baterii vydrží přehrávat hudbu 8 hodin, při nižší hlasitosti i mnohem více. Baterie je nabíjecí a nabíjí se jednoduše z USB a nebo nabíječkou s mini USB, kterou máte např. pro mobil či MP3.

 Připojení bezdrátově a možnost zpětného ovládání přehrávače

 Model X-mini™ KAI nabízí kromě výše uvedeného propojení kabelem i bezdrátové připojení technologií Bluetooth. To funguje perfektně. Přepnete do Bluetooth režimu, spárujete s mobilem a je hotovo. Párování je rychlé, bez hesla a funguje spolehlivě s různými zařízeními. Např. jsem testoval mobilní telefony a tablety

Apple, Samsung, Nokia, Sony a další. Bluetooth je zde v plné verzi, tedy obousměrný a dovoluje tedy implementovat i funkce pro ovládání přehrávače – výběr skladby a alba multifunkčním tlačítkem integrovaným v těle reproduktoru. Mobil či jiný přehrávač tedy můžete nechat ležet například na nabíječce a přehrávání ovládat z reproduktoru. Dosah Bluetooth spojení je obvyklých 10m. Maximální doba přehrávání na baterii přes Bluetooth je 5 hodin.

  

x-mini kai kolaz

Integrovaný mikrofon a funkce hands free

 Výbornou funkcí je integrovaný mikrofon a tedy možnost použití X-mini™ KAI jako hands free pro váš mobil, který necháte doma na stole zatím co relaxujete na zahrádce, u bazénu či grilujete. Na příchozí zprávu či hovor budete upozorněni ztlumením přehrávání hudby a zapípáním při příchozí zprávě jako jste zvyklí na mobilu a nebo vyzváněním při příchozím hovoru. Hovor můžete přijmout tlačítkem na reproduktoru, kvalita telefonních hovorů je velmi dobrá, mikrofon je dostatečně citlivý a zvuk hlasitý a čistý. 

Doba hovoru může být na baterii opět až 8 hodin.

 Bluetooth přijímač (dongle) pro jakoukoliv jinou repro soustavu

 Díky příjmu audia v plné stereo kvalitě a integrovanému stereo výstupu může X-mini™ KAI posloužit i jako Bluetooth přijímač  pro vaši domácí audio sestavu či pro dosažení vyšší kvality a hlasitosti zvuku můžete za X-mini™ KAI zapojit další libovolné reproduktory. Oblíbenou variantou je spojení X-mini™ KAI s dalšími stereo reproduktory X-mini™, KAI spárujete s vaším mobilem a do integrovaného audio výstupu v těle X-mini™ KAI zapojíte 3,5mm stereo audio kabel od X-mini™ MAX a dosáhnete tak ještě lepšího zvuku 2+1, kdy KAI přehrává středovou linii a MAX přidají plné opravdové stereo.

 Pro názornost si můžete zde popsané funkce prohlédnout na těchto videích.

 

 Získaná prestižní ocenění za design v roce 2012 :

 X-mini™ KAI získal několik prestižních mezinárodních ocenění za design a funkčnost, zde je výběr :

 Technická specifikace:

         – Rozměry: 50,0 mm x 62,0 mm (zavřený rezonátor) – Hmotnost: 95,2 g

 • Reproduktor : Magneticky stíněný 40mm (4Ω)
 • Výstupní výkon: 2,5 W
 • Frekvenční rozsah: 100 Hz – 18 kHz
 • Odstup signálu od šumu: ≥89 dB
 • Zkreslení: ≤0,3%
 • Doba přehrávání: Až 8 hodin
 • Kapacita baterie: 550mAh
 • Napětí baterie: 3,7 V
 • Doba nabíjení baterie: 2,5 hodiny
 • Frekvenční rozsah BT: 2,4 – 2.48GHz
 • Dosah bluetooth : až 10 metrů
 • Bluetooth : v2.1 + EDR
 • Bluetooth profil podporuje: A2DP Stereo
 • Bluetooth – Doba přehrávání: až 4 hodiny
 • Doba hovoru: Až 8 hodin
 • Citlivost mikrofonu: -34dB

 

Nákup se slevou 10% na eshop.x-mini.cz – použijte slevový kód W2YKPVV8 pro čtenáře tohoto článku.

 

Recenze od zákazníka : Sport metal Bluetooth speaker + MP3 (SD slot), stereo reproduktor

NOVINKA roku 2013!!! Unikátní nejmenší přenosný kapesní 3W reproduktor s technologií Bluetooth který umí být velmi hlasitý a čistý s dobrými basy, zabudovaná výkonná Li-Ion nabíjecí baterie 600mAh, nabíjení přez micro USB 5V !!

„Protože rád jezdím na horském kole a mám rád hudbu u každé činnosti, které se věnuji, začal jsem pátrat, jak tyto dvě věci spojit. Ke svému iPhonu jsem si pořídil bluetooth sluchátka a byl spokojen, pokud jsem jezdil v místech, kde mě okolí nemohlo ohrozit.  Nicméně sluchátka po čase v uších tlačí, svoboda pohybu hlavy není absolutní. Napadla mě varianta, kterou jsem shlédl na Youtube – bluetooth reproduktor. Výběr na tomto poli není ani ve světovém měřítku nijak závratný a v našich domácích podmínkách nalézt na webu vhodné řešení je velmi složitým úkolem. Já jsem ale uspěl. Narazil jsem na „no name“mono  bluetooth reproduktor prodávaný pod obchodní značkou „Wodasound“ a po jeho předvedení jsem nezaváhal ani okamžik. 
 
Design přístoje je velmi atraktivní – jde o stříbrný válec s průměrem zhruba šesti centimetrů obkroužený dvěma efektními černými kroužky. Jeden z nich slouží jako neobvyklý regulátor hlasitosti, druhý je pouze estetickým prvkem. Reproduktor je umístěn pod elegantní černou mřížkou na horní straně „víčka této malé konzervy“. Spodní strana nese ovládací prvky.
sport metal 
Původně jsem hledal pouze BT reproduktor. V tomto malém divu jsem ale nalezl ještě mp3 přehrávač spolehlivě čtoucí micro SD karty. Umístil jsem do něj kartu o kapacitě osmi GB a s tou si přístroj poradil bez zaváhání. Výrobce sice o žádném  kapacitním omezení paměťové karty  nehovoří, ale myslím, že kapacita nad 16 GB může být problematická. Funkce přehrávače je skutečně minimalistická – přesun ze skladby
vpřed a vzad, toť vše. Mp3 přehrávač jsem nehledal. Považuji jej za příjemný bonus, který tímto omezením možností ovládání nijak „neshazuji“.
 
 
S iPhonem 5 se přístroj spároval bez jakéhokoli problému. O tom, co se právě v zařízení děje, vás anglicky informuje ženský hlas. Po zapnutí se přístroj během několika vteřin vždy aktivuje do režimu BT, změnu režimu na Aux In a SD Card provedete opakovaným stisknutím tlačítka M na spodním „víčku“.
 
To hlavní – zvuk reproduktoru je masivní, čistý ve výškách, s tepajícími basy. Nejsem sice sofistikovaný audiofil a o kvalitu svého sluchu mám po svých posledních lékařských vyšetřeních důvodnou obavu, ale poslouchám-li své mp3 soubory z iPhonu a  poté z mojí nové „konzervy“, musím slovy klasika říct: „Kam se hrabe Bitner..“ BT reproduktor zaplní zvukem celou místnost. Je-li zvuk vybuzen na maximum – samozřejmě také záleží na kvalitě nahrávky – ke zkreslení dojde. To ale nepovažuji za vadu. V dlani při optimálním zesílení reproduktor vibruje kvalitně přenesenými basy (které ostatně výrobce zdůrazňuje textem na horní obroučce – „super bass portable speaker“). 
 
Přístroj nyní nosím s sebou v kapse při venčení psa, před jízdou na kole ho upevňuji jednoduchým funkčním úchytem se suchými zipy na řidítka kola a jsem naprosto spokojen. V režimu bluetooth přístroj vydrží hrát zhruba čtyři hodiny, jak jsem si sám při takto dlouhé jízdě na kole ověřil, v režimu mp3 přehrávače ještě zhruba o hodinu déle.        
 
sport metal bt
Dobíjení reproduktorku se provádí přes přiložený USB – mini USB kabel, stav dobíjení je signalizován jednoduchou LEDdkou. Na tomto kabelu je i stereo 3,5 jack, který umožňuje připojení k jinému zdroji zvuku v režimu Aux IN.
 
Trochu matoucí je, že v jednoduchém manuálu se čínský výrobce zmiňuje o další funkci přístroje – FM rádiu. Tato funkce je však označena jako „optional“, a protože můj přístroj ji nemá, zřejmě existuje i jeho varianta.
 
Za cenu 999Kč jsem nalezl unikátní přístroj, který všichni moji kamarádi cyklisté okukují s upřímným údivem i obdivem a který mi přináší další zábavu při mých vyjížďkách do přírody. „
 

3in1 – tři funkce v jednom !!

Wodasound TG-S09 = Super bass Bluetooth vibration speaker with microphone / Super basový Bluetooth vibrační kapesní reproduktor s mikrofonem a funkcí hands free. Velmi dobrá kvalita zvuku !!

 

Velmi pěkný metalický sportovní design, malá velikost do kapsy. Odolné, zatěžkaná základna pro přenos basů do podložky vybracemi. Unikátní gumová přilnavé plocha!

 1 – přenosný subwoofer speaker, bezdrátový, Bluetooth RDA 3.0 , 2.1+ED , dosah 10m

 2 – podporuje Bluetooth stereo zvuk, velmi dobrá zvuková kvalita a slušné basy!

 3- obousměrný Bluetooth, ovládacími funkčními tlačítky možno volit zvukovou stopu – play/pause, previous/next

 4 – MP3 přehrávání z SD slotu (micro SD), ovládací tlačítka

 5 – Hands free příjem hovorů, zabudovaný mikrofon

 6 – zabudovaná výkonna liion baterie 600mAh, přehrávání až 8 hodin. Nabíjení přez dodaný USB kabel

 

 

Sardine SDY-001- Přenosný basový Bluetooh reproduktor s mikrofonem a MP3

sardine sdy-001

sardine sdy-001

 Do ruky se mi také k vyzkoušení dostala zajímavá novinka výrobce Wodasound s označením Sardine SDY-001. Co je na ní tak zajímavého? Za cenu okolo 1199Kč s DPH dostanete skutečně multifunkční věcičku. Vibrační basový Bluetooth kapesní reproduktor s mikrofonem a funkcí hands free, s SD a USB slotem a funkcí přímého přehrávání MP3 z SD karty či USB flash disku a ještě navíc s FM rádiem. Celkem 6 funkcí v jednom malém kapesním reproduktoru! Tak je rozebereme jednu po druhé.

 Vibrační basy

 Wodasound Sardine SDY-001 je kapesní reproduktor s masivním aluminiovým tělem který produkuje velký zvuk. Zvuk celkově není tak dobrý jako u X-mini™ KAI, je laděn spíše do basů, ve výškách působí plošeji. Pokud je pro vás prioritou zvuk, tak pak zvolte X-mini™, patentovaná technologie X-mini™ zde vítězí, ale pro mobilní zábavu a poslech hudby je zvuk naprosto dostačující. Hlasitost je slušná a basy jsou zvýrazněny vibrací základny Určitě nebudete zklamáni. Spodek reproduktoru je potažen speciální přilnavou gumovou vrstvou, která zajišťuje přilnutí k podložce a při vibracích reproduktor tedy předává vibrace podložce, na které stojí a tím ji rozeznívá a znásobuje efekt basů. Reproduktor také perfektně drží na místě, třeba i v autě na palubní desce, ovšem jen během klidné jízdy.

  Připojení a přehrávání jak po drátu tak bezdrátově

 Přehrávač můžete k reproduktoru podobně jako u X-mini™ KAI připojit jak 3,5mm audio jackem do line in slotu a nebo spárovat přes Bluetooth. Párování je opět jednoduché, je použita specifikace Bluetooth 3.0 a při párování jsem opět nezjistil žádné potíže. Některá zařízení pro párování vyžadovala heslo, používá se „0000″. Zajímavostí je možnost spárovat reproduktor až s dvěma zařízeními najednou a přepínání mezi nimi je prosté –  na jednom zařízení dáte pauzu a na druhém play a můžete se v přehrávání střídat se svými přáteli. Při přehrávání přes Bluetooth ale není možno ovládat přehrávání – výběr skladby např. v před či vzad. Dosah Bluetooth je uváděn 15m. ale při testu jsem nezjistili výrazní rozdíl v dosahu oproti X-mini™ KAI. Výdrž přehrávání opět díky integrované nabíjecí Lithiové baterii je 5 hodin.I zde tedy X-mini™ KAI vítězí.

Stejně jako u X-mini KAI i tento reproduktor nabízí funkci hands free, pokud je přes Bluetooth připojen mobil tak můžete přijmout příchozí hovor tlačítkem play/pause a díky integrovanému mikrofonu můžete hovořit.

 Bluetooth přijímač (dongle) pro jakoukoliv jinou repro soustavu

Stejně jako X-mini™ KAI, i Sardine SDY-001 díky svému audio výstupu může sloužit jako Bluetooth přijímač pro libovolnou audio sestavu. Na rozdíl od X-mini™ KAI ale po připojení externích reproduktorů přestane sám přehrávat. Výstup je opět v plném stereu, jiné rozdíly v této funkci jsme nenašel.

 

ovladaci tlacitka

 

 Přímé přehrávání MP3 a WAV souborů z SD karty nebo USB flash disku

 

Tlačítkem MODE můžete reproduktoru předat operační instrukce a zvolit tak zdroj přehrávání. Pokud vložíte SD kartu či USB flash disk s MP3 či WAV soubory, tak se automaticky přepne do režimu přímého přehrávání MP3/WAV. Zde funguje vše jak jste zvyklí klasickými ovládacími tlačítky. Není zde LCD display, takže výběr skladem je poněkud méně přehledný.    

 
 Poměrně citlivé FM rádio

 Po zapnutí reproduktoru tlačítkem on/off se automaticky aktivuje mód FM rádia. Pokud chcete zvolit jiný operační mód, tak použijete tlačítko mode či tlačítko bluetooth. Aby FM rádio mohlo naladit stanice, musíte zasunout line/in audio kabel do zdířky line-in/FM, tento kabel se použije jako anténa. Můžete též místo něj zapojit sluchátka a použít je pro příjem jako anténu, ale pak bude zvuk přehráván sluchátky a ne reproduktorem.

Rádiové stanice vyhledáte automaticky dlouhým podržením tlačítka play/pause, reproduktor má paměť až na 50 stanic. Mezi nimi můžete přepínat tlačítky prev/next a pamatuje se poslední přehrávaná stanice. Příjem je poměrně citlivý, i u nás na vesnici se mi podařilo naladit silnější rádio stanice a přehrávání bylo normálně čisté a plynulé.

 Barevná hudba

 Za zmínku ještě stojí integrovaná barevná hudba, sada barevnách led diod uvnitř reproduktoru která jej rozzáří a dodává přehrávané hudbě i světelný efekt. Dobrou zprávu je že tato barevná hudba lze vypnout dlouhým držením tlačítka MODE.

 

barevné varianty

 

Technická specifikace:

 Output Power:

 

3 Watts

Total Peak Power:

3Watts at <10% THD

Driver Size:

40mm micro speaker, 4Ohm

Signal-to-noise:

80dB

Frequency response:

60Hz-20 kHz

Charging Voltage:

USB or AC/DC adapter 5V

Bluetooth compliant:

V3.0 +EDR

Bluetooth profile support:

A2DP Stereo

Dimensions:

46*46*45 (mm)

  

 X-mini™ RAVE – evoluce rádia

x-mini rave banner

 

Ještě bych se rád zmínil o multifunkčním modelu X-mini RAVE, který doplní naši koláž multifunkčních mobilních reproduktorů. O zvuku již není třeba více opakovat, vychází ze stejného těla jako X-mini KAI a zvuk je tedy opět výborný. O použití jako obyčejný reproduktor a jeho pohodlného připojení k jakémukoliv

zdroji hudby integrovaným 3,5mm audio jackem či delším audio kabelem, který je také v dodávce, se již také není potřeba déle rozepisovat.

 

Oblíbená rádio stanice třeba v koupelně nebo v lese

 

Kapesní rozměry, mobilita, výborný zvuk a dlouhá výdrž jsou pro X-mini standard, tento model má navíc zabudovaný FM tuner a LCD display. Po přepnutí tlačítka do pozice RADIO se display rozsvítí pěknou světle modrou barvou a můžete začít ladit vaši oblíbenou rádio stanici. K tomu slouží tlačítka + a – , dlouhým podržením spustíte i auto scan. Anténa je integrovaná, můžete tedy dát repráček do kapsy a vyrazit. Ve městě není s příjmem problém, cestou na houby jsem také naladil silnější stanice a přehrávání bylo bez problémů. Doba přehrávání rádia na baterii je 6hodin, což je pěkně dlouhá výdrž. Pak je možno opět jednoduše nabít přes USB and nebo mini USB nabíječkou.

x-mini rave

 

 

Závěr

 

Co říci závěrem – snad jste si udělali představu o nadstavbových funkcích, které vám tyto kapesní mobilní reproduktory nabízejí a vybrali jste si vhodný pro váš mobilní telefon či jiný přehrávač. Pokud hledáte kompletní hudební centrum na vaše cesty tak volte Wodasound Sardine SDY-001. Je funkce jsou prostě komplexní a vždy budete mít co přehrávat. Pokud máte vaši oblíbenou hudbu uloženu v mobilu či MP3 přehrávači s Bluetooth a preferujete kvalitu zvuku, tak volte X-mini™ KAI. Reproduktory X-mini™ také vynikají svou výdrží! Nesmlouvavá kvalita X-mini vás nezklame, jak provedení, zpracování materiálů, výdrž tak kvalita zvuku nadchne vás a ohromí vaše přátele.!

 

Pro více info navštivte:  http://www.x-mini.cz, Facebook fans page : X-mini Czech Republic , Tipy  a triky, FAQ : zde .

 

Nákup se slevou 10% na eshop.x-mini.cz – použijte slevový kód W2YKPVV8 pro čtenáře tohoto článku.

 

autor:   -wikikill-   

email :   wiki at x-mini.cz

Najdete nás na Facebooku


 

 

// // //